אסטטיקת הפה – יישור שיניים הלבנות ציפויים

אסטטיקת הפה או כפי שנהוג לכנות בעגה המקצועית 'אסתטיקה דנטלית', עוברת מהפך בשנים האחרונות. בעוד שבעבר רוב ההתקדמות בתחום רפואת השיניים בלט יותר בפעולות שהצילו את השיניים ואפשרו לקדם את הבריאות הכללית, בעידן הנוכחי יש התמקדות בעיקר בתחום ה – אסתטיקה דנטלית, שהיא גם רפואה מונעת.

מה זה אסתטיקה דנטלית?
כשמדברים על אסתטיקה דנטלית נהוג להתייחס בעיקר לשיפור מראה הפה והשיניים בעקבות הזנחה של השניים למשך שנים ארוכות, בשל היעדר צחצוח שיניים יעיל או בשל אורח חיים עם הרגלי עישון, שתייה מרובה של קפה, שתיית אלכוהול וכדומה. כמו כן, חשוב לציין שיש לא מעט אנשים באוכלוסייה שנולדו עם שיניים עקומות ומעולם לא יישרו אותם על מנת להקנות מראה תקין ובריא או שנולדו עם בעיות גנטיות אחרות שלא משנה כמה יטפחו וישמרו על השיניים, הם יאלצו להגיע לטיפול שיניים בתדירות גבוהה.

המטרה העיקרית בכל הקשור לאסתטיקה של הפה היא ליצור מראה אסתטי של כל מערכת השיניים תוך שמירה על בריאות חלל הפה ועל מתן אופציות לשמירה על תפקוד מלא של הפה. במידה ויש חוסר בשיניים חשוב להתקין שתלים ולשחזר את השיניים הטבעיות כדי להקנות מראה בריא וחיוני לפנים.


יישור שיניים, הלבנות וציפויים
יישור שיניים – מבוגרים רבים בוחרים לעבור יישור שיניים לאחר שדחו את הפעולה הזו לאורך שנים. פעמים רבות יישור ביניים יהיה גם צורך בריאותי.
אי לכך, חשוב לעשותו לא רק מטעמי אסתטיקה.

ציפוי שיניים  – היום ניתן ליצור ציפוי חרסינה לשיניים שהוא דקיק וחזק, ציפוי שניתן להלביש ולהדביק אותו על גבי השיניים הקיימות על מנת לשפר את המראה של הפה ולספק חיוך כובש. מדובר בהליך אסתטי ופשוט מאחר והוא מתקיים באזור החיצוני של הפה, בהיעדר פולשנות וחדירה לתוך השן.

הלבנת שיניים –  לא פעם השיניים שלנו יצהיבו או יקבלו מראה אפור ולא מחמיא שיפגום במראה הכללי של הפנים. הגוון יכול להיגרם מסיבות שונות החל מגנטיקה וכלה בשתייה של קפה, תה או קולה, אכילה של מזונות חומציים וגם נסיבות הגיל. כיום ניתן יהיה להבהיר את הגוון על ידי שיטות הלבנה שונות אולם כדאי להיות מודעים שלא תוכלו לעשות את זה בכל מקום, הלבנה חייבת להיעשות בצורה קפדנית שתואמת אל כל השיניים וחלל הפה ומתמזגת עם השיניים ומשפרת את המראה של החיוך. רק רופא שיניים מומחה באסתטיקה של הפה ידע לעשות זאת בצורה מקצועית ואחראית ועם תוצאות יפות.

אולי יעניין אותך גם

Stay Connected

היגיינת הפה

מהי עששת? עששת היא מחלה זיהומית המתפתחת בעיקר בחריצים קשים לניקוי כמו שטח הלעיסה של השן או בשטחי המגע שבין השיניים כתוצאה מהצטברות רובד חיידקים…

כתרים ותותבות

אין עוררין על כך שהשיניים הטובות ביותר הן השיניים הטבעיות שלך, ולכן הצוות המקצועי והמיומן שלנו יעשה כל שביכולתו כדי להבטיח את בריאותן ולשמור עליהן.…

שתלים דנטליים

מהו שתל דנטלי ? שתלים דנטליים הם ברגים זעירים מטיטניום או סגסוגת של טיטניום המקובעים בהליך כירורגי אל תוך עצם הלסת במקום בו היה קודם בסיס שורש השן.…