כירורגיה

כירורגיה

surgery

שתלים דנטליים, הם ברגים זעירים מטיטניום או סגסוגת של טיטניום המקובעים בהליך כירורגי אל תוך עצם הלסת במקום בו היה קודם בסיס שורש השן. עם הזמן, תאי עצם חדשים מתפתחים סביב השתל, מחזקים אותו ומאפשרים לרופא השיניים המנוסה לעגן אליהם כתר, גשר או שיניים תותבות כדי לסייע בשחזור שיניים חסרות – למראה טבעי ושיקום מלא של הפה.

האם הטיפול בטוח?

שתלים דנטליים מהווים מזה עשרות שנים פתרון טיפולי מועדף מוכח ובטוח עבור אנשים שאיבדו את השיניים שלהם ומבקשים לשמור על חיוניות ובריאות הפה והלסת מבלי לאבד את היכולת ללעוס מזון באופן טבעי.

מהו אורך החיים של שתל דנטלי?

שיעורי ההצלחה של שתלים דנטליים הינו 95% בממוצע.

האם שתלים דנטליים מתאימים גם לצד שיניים טבעיות?
בהחלט כן, שתל דנטלי יכול להחליף שן אחת או לסת שלמה, בהתאם לאבחנה הרפואית ולהמלצת הרופא המטפל.

האם בכל מקרה של שן חסרה יהיה ניתן להרכיב שתלים דנטליים?
לא. ההחלטה להשתיל הינה של הרופא המטפל והיא תלויה במצב העצם בלסת. במקרים בהם קיים חוסר בעצם הלסת (מצב שיכול להיגרם מעקירות או ממחלת העצם עצמה), ייתכן שלא יהיה ניתן להרכיב שתלים ללא ניתוח מקומי להשתלת עצם. אם החוסר בעצם, יהיה ניתן לבצע השתלת עצם במהלך ניתוח השתלת השיניים. עם זאת, מדובר בניתוח מעט מורכב יותר.

האם השתלת שיניים כואבת?
הרכבת שתלים דנטליים היא ניתוח קטן ופשוט המבוצע על פי רוב בהרדמה מקומית וללא כאב. עם זאת, בשבוע שלאחר הניתוח – בעיקר בשל התפרים וזמן ההחלמה – תיתכן תחושת אי נוחות.

כמה זמן נמשך הטיפול?
לוח הזמנים המלא להשתלת השיניים יתבצע לפני תחילת הטיפול על ידי הרופא המטפל. במרבית המקרים, השיניים הקבועות יורכבו בין שלושה חודשים לשישה חודשים לאחר החדרת השתלים. אם בוצעה השתלת עצם קודם לכן, אזי זמן הטיפול צפוי להתארך. בתוך כך, קיימת אופציה להרכיב שיניים על גבי שתלים במקביל לביצוע ההשתלה אולם ההחלטה לכך היא בידי רופא השיניים המטפל.

מהו הטיפול הנדרש לאחר ההשתלה?
בימים שלאחר הניתוח חשוב להקפיד על הוראות הרופא המטפל. יש המקבלים משככי כאבים ויש הנדרשים לאנטיביוטיקה. כמו כן, יש להימנע מעישון, פעילות גופנית, נהיגה, שטיפת האזור ואוכל מוצק באותו יום. בנוסף, חשוב לשמור על היגיינת הפה – כולל גרגור במי פה – אולם יש להימנע מצחצוח באזור ההשתלה.

מה קורה לאחר ההשתלה?
במהלך החודשים שלאחר השתלת שיניים, השתלים הדנטליים מתמזגים עם עצם הלסת. תהליך זה עשוי להימשך כ- 3 חודשים בלסת התחתונה וכ- 6 חודשים בלסת העליונה. במהלך תקופת ההחלמה, הרופא המטפל ירכיב לכם תותבת זמנית – חלקית או שלמה. במקרים בהם נדרשת הרכבה של מערכת שיניים תותבות מלאה, קיימת אפשרות לעשות זאת גם לאורך הליך הריפוי – בכפוף להחלטת הרופא מטפל.

מה דינה של מחלת חניכיים לאחר ההשתלה?
שמירה על ניקיון השיניים והימנעות מעישון יש בהם כדי להבטיח הליך ריפוי מלא ועמידות השתלים לאורך זמן.

האם ניתן לשלוף החוצה את השיניים המחוברות לשתלים?

במידה ומדובר בשתל של שן אחת או יותר, רק רופא השיניים מוסמך להרכיב ולשלוף. במקרה של מערכת שיניים תותבות מלאה המוצמדת לשתלים באמצעות מחברים, ניתן לשלוף אותה החוצה למטרות ניקוי באופן עצמאי.

מה עושים במקרה ונגרם נזק לשתלים הדנטליים?
בדיוק כמו במקרה של שיניים טבעיות, שתלים דנטליים והשיניים המחוברות להם עלולים להינזק בתאונה. כיוון שכך, מומלץ להרכיב מגן שיניים במהלך אימון העלול לפגוע בפנים. היה ונגרם נזק, ניתן לפרק את השיניים מהשתל ולהחליפן. עם זאת, אם בורג הטיטניום ניזוק ולא ניתן לתקנו או שקיים קושי להסיר אותו ניתן להשאיר אותו ולחבר שתל חדש בסמוך אליו.

האם מדובר בטיפול יקר?
לאורך זמן, השתלת שיניים זולה יותר מטיפולי שיניים משמרים ובעלת יתרונות בריאותיים ואסתטיים גדולים יותר: אין צורך לשייף את השיניים הסמוכות כמו במקרים של כתרים וגשר ואין חשש מתזוזה של שיניים תותבות או קשיים באכילה ולעיסה. את עלות הטיפול ניתן לממן באמצעות פריסה נוחה לתשלומים ללא ריבית. במרפאה שלנו ניתן לקבל יעוץ מלא והצעת מחיר מפורטת לצד אפשרויות תשלום.

CONTACT US

קבע פגישה חינם עכשיו!

השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם