אסתטיקה הפה

Oral aesthetics

רפואת שיניים אסתטית היא תחום מבוקש בקרב צעירים ומבוגרים כאחד, שחולמים על שיניים בוהקות בלובנן וחיוך מושלם – בדיוק כמו אלו של כוכבי הרשת, הטלויזיה והקולנוע. תחום האסתטיקה הדנטלית התפתח בעשורים האחרונים לבלי היכר עם שלל פתרונות רבים ומגוונים לתוצאות מרשימות ובולטות לעין.

כיצד תוכלו לשפר את מראה השיניים שלכם?

הלבנה וציפוי שיניים הם שני הליכים פופולארים שעשויים לשפר באופן ניכר מקרים של שיניים שבורות או סדוקות; שיניים עם מרווחים ביניהן, שיניים מוכתמות ושיניים עם סתימות ישנות שכבר אינן לבנות. רופא השיניים המטפל יכול לתקן ואף לשפר את מראה השיניים באמצעות שני טיפולים ייעודים עיקרים: הלבנה וציפוי (למינציה).

אודות הלבנת שיניים

בהבהרת צבע השיניים נעשה שימוש בחומר כימי מיוחד. קיימים שני סוגים של הלבנה:

הלבנה ״חיה״ – טכניקה שמשתמשים בה להלבנת שיניים "חיות" שצבען כהה מלידה, עקב נטילת תרופות בגיל צעיר או שיניים שהפכו כהות עם הגיל. קיימות שתי אופציות להלבנה חיה:
הלבנה ביתית – מגן פה מיוחד שהוכן ע״י רופא השיניים ממולא בחומר מלבין ומורכב על השיניים למשך זמן קצוב מידי יום.
הלבנה במרפאה – מריחת חומר מלבין על השן וחימומו ע״י רופא השיניים במהלך טיפול במרפאה. הצורה המתאימה ביותר עבורך תלויה במספר השיניים שיש להלבין ובמידת ההכתמה שלהן.

הלבנה ״לא חיה״ – מתאימה לשיניים שעברו טיפול שורש ואיבדו מחיותן. במקרים מעין אלו תבוצע הלבנהפנימית של השן.

אודות ציפוי שיניים (למינציה)

טכניקת ציפוי שיניים עושה שימוש בקליפות דקות מחרסינה המודבקות לקדמת השן. השיטה מתאימה ל:

– שיניים בעלות צבע כהה שלא ניתן להבהיר בשיטות שהוזכרו קודם.
– שיניים שבורות.
– שיניים שונות בגודלן.
– שיניים עם רווח ביניהן.

כיצד זה מתבצע?
בשלב ראשון, רופא השיניים משייף ומסיר חלק מזגוגית השן כדי לפנות מקום לציפוי. לאחר מכן, הוא מכין תבנית (או מטבע) של השן או השיניים המבוקשות ושולח אותה למעבדה שם מייצרים כל ציפוי בהתאמה. בשלב הבא, הרופא ימרח חומר כימי על השן כדי לסייע לציפוי להדבק באמצעות צמנט (דבק) משרף מרוכב.

כמה זמן אורך הטיפול?

הלבנת שיניים ביתית אורכת כ-3 שבועות בממוצע והיא מחייבת ביקורת במרפאת השיניים. לתהליך ציפוי השן ידרשו בממוצע שני טיפולים ולעיתים אף שלושה. במקרים מסוימים, על פי שיקול דעתו של הרופא המטפל, תדרש תדירות טיפולים גבוהה יותר.

מהם סיכויי הצלחת הטיפול?

על מנת להבטיח את הצלחת הטיפול, חשוב להקפיד על בדיקה תקופתית רגילה אצל רופא המטפל ובדיקה מקיפה של הפה והחניכיים, כדי לאתר בעיות מוקדם ככל האפשר. בקרב מעשנים קיים סיכוי גדול יותר לכתמים בשיניים ולכן אם אתה מעשן ייתכן ותדרש לתאם פגישות אצל השיננית באופן תכוף יותר.

מה קורה בתום הטיפול?

חשוב לנו לציין שתהליך הציפוי אינו הפיך, בשל הסרת חלק מזגוגית השן. כמו כן, עד להדבקת הציפוי, השיניים עלולות לכאוב או להיראות מוזר. בתוך כך, ציפוי שנסדק או התקלף, או חור שנוצר מתחת לציפוי, מחייבים ציפוי מחדש. אפשרות אחרת היא להרכיב כתר על השן.

מה לגביי אכילה, שתייה ועישון?

יש להימנע ככל שניתן מטבק, קפה, תה, אוכמניות, מיץ ענבים, דובדבנים ויין אדום. הם עלולים להכתים שיניים מולבנות – בדיוק כמו שיניים טבעיות. בנוסף ולמרות שציפוי אינו מוכתם בקלות הוא עלול להיסדק ולכן יש להימנע מנגיסת מזונות קשים כמו תפוח ובטח לא לנסות לפתוח מארזים או שקיות עם הפה.

CONTACT US

קבע פגישה חינם עכשיו!

השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם