ביקור אצל שיננית

מה תפקיד השיננית?
תפקידה העיקרי של השיננית הוא לשמור על בריאות הפה שלנו על ידי ניקוי מקצועי של השיניים (הסרת אבנית וליטוש) ומתן הסבר מפורט והדגמות מעשיות לגביי המשך שמירה על שיניים חזקות ונקיות בלי רובד חיידקי השן (פלאק). בתוך כך, השיננית גם מייעצת בנושאים תזונתיים – הפחתה של משקאות מוגזים וחטיפים מתוקים לטובת שמירה על מעטפת השן – ומניעת עששת.

מדוע חשוב לבקר אצל שיננית באופן קבוע?
טיפול שגרתי וסדיר אצל שיננית לאורך זמן יבטיח לכם שיניים נקיות ובריאות וריח נעים ומרענן מהפה.

האם טיפול אצל שיננית יכול לסייע במניעת מחלות דנטליות?
בהחלט. השיננית מתמחה בהסרה עדינה ויסודית של אבנית שמצטברת על השיניים ובהדרכה כיצד למנוע את היווצרותה בעתיד. שמירה על כללי היגיינה אלו תאט באופן ניכר היווצרות של מחלות חניכיים, ובאמצעות ייעוץ תזונתי והמלצה על דרכי מניעה נוספות, אף תמנע עששת.

מהם היתרונות הנוספים בביקור סדיר אצל שיננית?
מטופלים יכולים להפיק תועלת רבה מטיפולי פלואוריד, מינרל המשתתף בבניית העצמות והשיניים, שהשיננית מורחת באמצעות ג’ל ותמיסות אנטי בקטריאלית על החניכיים ועל השיניים כדי לקטול את החיידקים הגורמים למחלות חניכיים. היבט חשוב נוסף בעבודתה הוא הדרכה וייעוץ לשמירה על היגיינת הפה בבית כמו המלצה להפסיק לעשן כדי להסיר כתמים ולשמור על השיניים והחניכיים לאורך זמן; בחירה נבונה של מברשת שיניים ומי פה, הדגמות לצחצוח נכון והסבר אודות חשיבות הניקוי בין השיניים עם חוט דנטלי.

מדוע רופאי השיניים לא עוסקים בזה?
למרות שיש רופאי שיניים שמבצעים טיפולים אלו בעצמם, מרבית העוסקים בתחום תמימי דעים שההתמחות הייחודית של השיננית מכשירה אותה לטפל בשיניים ובחניכיים באופן המיטבי ביותר מבחינת ניקוי וליטוש האזור. פעמים רבות השיננית תקדיש מספר פגישות להכנת החניכיים לפני הטיפול השיקומי וזאת על מנת להבטיח את בריאותן.

האם טיפול אצל שיננית כואב?
במרבית המקרים, הסרת אבנית וליטוש השיניים אינם כואבים. עם זאת, במקרים של אי נוחות כלשהי או רגישות יתר בחניכיים, השיננית תבחר להשתמש בחומרים מאלחשים, או אפילו תבקש מרופא להרדים את הפציינט באופן מקומי.

האם מדובר בטיפול יקר?
הטיפול אצל שיננית אינו יקר ויש גם אופציה להשתתפות מצד הביטוח המשלים. לנוחיותכם, בכל מרפאה שלנו יש מחירון המפרט את מחירו של כל טיפול – כולל זה הניתן על ידי שיננית.

האם בכל מרפאה יש שיננית?
כן, בכל המרפאות שלנו ניתן לבצע טיפולי שיננית.

 כיצד ניתן להבטיח את הצלחת הטיפול אצל השיננית?
פציינטים יכולים ניתן לתרום רבות להצלחת הטיפול ע״י הקפדה יומיומית על היגיינת הפה והשיניים בין ביקור אחד למשנהו.

אולי יעניין אותך גם

Stay Connected

היגיינת הפה

מהי עששת? עששת היא מחלה זיהומית המתפתחת בעיקר בחריצים קשים לניקוי כמו שטח הלעיסה של השן או בשטחי המגע שבין השיניים כתוצאה מהצטברות רובד חיידקים…

כתרים ותותבות

אין עוררין על כך שהשיניים הטובות ביותר הן השיניים הטבעיות שלך, ולכן הצוות המקצועי והמיומן שלנו יעשה כל שביכולתו כדי להבטיח את בריאותן ולשמור עליהן.…

שתלים דנטליים

מהו שתל דנטלי ? שתלים דנטליים הם ברגים זעירים מטיטניום או סגסוגת של טיטניום המקובעים בהליך כירורגי אל תוך עצם הלסת במקום בו היה קודם בסיס שורש השן.…